Eerste test digital fencing in België
Bij koeien, schapen en geiten in een natuurgebied bij het Belgische Mol is onlangs voor het eerst digital fencing ingezet. De dieren krijgen een halsband om met een gps-systeem.

Als het systeem merkt dat dieren dicht in de buurt van de virtuele omheining komen, krijgen ze eerst een geluidssignaal dat ze moet aansporen om te draaien. Reageren ze hier niet op, dan volgt een stroomstootje.
Sinds begin deze maand lopen de dieren met zo'n halsband om. Wereldwijd wordt aan dit soort systemen gewerkt, maar dit specifieke model komt uit Noorwegen. België is nu het eerste land buiten Noorwegen waar dit systeem wordt getest.
Vee volgen via mobieltje
De veehouder kan met een app niet alleen een omheinig maken, maar ook de dieren volgen. Als een dier zich buiten de virtuele omheining bevindt, krijgt de veehouder een melding op zijn telefoon.
De universiteit KU Leuven onderzoekt het effect van deze omheining op het natuurbeheer, de bodem en het dierenwelzijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X950R (LH) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
Case IH International Tractor Farmall 120C (BS) #693881
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag32° / 18°65 %
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %