Spray verbetert lichtopbrengst in kassen
Spraycoating, ontwikkeld door het Delftse bedrijf Physee, zorgt ervoor dat tuinbouwgewassen in kassen 7,5 procent meer licht kunnen gebruiken voor hun fotosynthese.
Komend jaar start een praktijkproef met de spraycoating in de glastuinbouw. Deze proef wordt gefinancierd door het Innovatiefonds van de Rabobank. Het is de bedoeling dat het product vanaf eind 2021 op de markt komt.
Het bedrijf Physee is gespecialiseerd in energieproducerende ramen in de utiliteitsbouw. Vorig jaar ontdekte een medewerker een coating die uv-licht omzet in PAR-licht, dit is het licht dat planten gebruiken voor de fotosynthese. Hij zag daarbij toepassingsmogelijkheden voor de glastuinbouw.
Op basis van de coating ontwikkelde Physee een spray om het product in de tuinbouw praktischer te kunnen aanbrengen op de kassen. Voor het ontwikkelen daarvan en het uitvoeren van een praktijkproef, bij Koppert Cress in Monster, ontvangt het Delftse bedrijf een financiƫle bijdrage van 50.000 euro van Rabobank. De eerste proef beslaat enkele tientallen vierkante meters.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-
RS330 VRF
Gebruikt, € 750
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag18° / 13°90 %