Spray verbetert lichtopbrengst in kassen
Spraycoating, ontwikkeld door het Delftse bedrijf Physee, zorgt ervoor dat tuinbouwgewassen in kassen 7,5 procent meer licht kunnen gebruiken voor hun fotosynthese.
Komend jaar start een praktijkproef met de spraycoating in de glastuinbouw. Deze proef wordt gefinancierd door het Innovatiefonds van de Rabobank. Het is de bedoeling dat het product vanaf eind 2021 op de markt komt.
Het bedrijf Physee is gespecialiseerd in energieproducerende ramen in de utiliteitsbouw. Vorig jaar ontdekte een medewerker een coating die uv-licht omzet in PAR-licht, dit is het licht dat planten gebruiken voor de fotosynthese. Hij zag daarbij toepassingsmogelijkheden voor de glastuinbouw.
Op basis van de coating ontwikkelde Physee een spray om het product in de tuinbouw praktischer te kunnen aanbrengen op de kassen. Voor het ontwikkelen daarvan en het uitvoeren van een praktijkproef, bij Koppert Cress in Monster, ontvangt het Delftse bedrijf een financiële bijdrage van 50.000 euro van Rabobank. De eerste proef beslaat enkele tientallen vierkante meters.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn Varimaster 151
2002, P.O.A.
-
781
Gebruikt, € 4.000
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %