100 miljoen euro extra voor aanpak droogte
Het kabinet maakt 100 miljoen euro extra vrij uit het Deltafonds om Nederland beter te wapenen tegen aanhoudende droogte. Daarmee komt het totale bedrag dat het rijk, de waterschappen en de provincies hiervoor de komende jaren uittrekken op 800 miljoen euro.

Dat meldt minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat aan de Tweede Kamer. De bewindsvrouw benadrukt wel dat Nederland beter is voorbereid op droogte dan twee jaar geleden. Dat is mede te danken aan de lessen die destijds zijn geleerd.
Eerder was uit het Deltafonds, bedoeld voor de aanpak van zowel droogte als wateroverlast, al 150 miljoen euro beschikbaar gesteld. Daar komt nu 100 miljoen euro bij. Uit de regio's komt nog eens 550 miljoen euro voor maatregelen om Nederland beter voor te bereiden op de gevolgen van klimaatverandering.
Zuinig zijn
Van Nieuwenhuizen roept alle watergebruikers, waaronder landbouw, natuur, industrie en consumenten, op om zuiniger om te gaan met water. Ook vraagt ze onder meer waterschappen, provincies, gemeenten en boeren om water beter op te slaan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692667
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (LH) #692996
Gebruikt, € 7.123
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R200iX (LH) #60841
Gebruikt, € 6.920
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag19° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°5 %
-
Dinsdag21° / 8°20 %