Ieren vrezen coronacrisis om te verwerken melkpiek
Ierse melkveehouders vrezen dat de coronacrisis in hun land leidt tot problemen rond de melkverwerking. De voorspelde climax van de crisis valt samen met de afleverpiek van de melk, waardoor de kans bestaat dat medewerkers van zuivelaars ziek thuiszitten.

In Ierland kalven alle koeien in het voorjaar af. Hierdoor staan ze in de winterperiode droog, waardoor ze een lagere voerbehoefte hebben. Gevolg is dat alle koeien tegelijkertijd op de lactatiepiek zitten. Dan zou er dit jaar 250 miljoen kilo melk per week worden aangevoerd. Dat is ook voor Ierse begrippen veel, meldt RTE.
Verwerkingscapaciteit krap
Volgens Dairy Industry Ireland zou die samenvalling met de coronapiek verwoestend kunnen zijn voor melkveehouders en het coöperatieve systeem dat melk verzamelt en verwerkt. De verwerkingscapaciteit is extreem krap. Wanneer de coronacrisis dit extra remt, kunnen zuivelondernemingen mogelijk niet bij alle veehouders de melk ophalen.
Dit zou ertoe kunnen leiden dat ondernemers noodgedwongen hun melk moeten laten weglopen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon DMP2401 TC achtermaaier + kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HG) #692766
Gebruikt, € 3.900
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (LH) #692987
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %