Australië oogst minder tarwe door droogte
De tarweoogst in Australië is vanwege aanhoudende droogte met 2 miljoen ton naar beneden bijgesteld.
In het laatste WASDE-rapport raamt de Amerikaanse landbouwministerie USDA de tarweoogst in Australië op 19 miljoen ton. Vooral de droogte in Queensland en New South Wales zorgt ervoor dat de groeiomstandigheden voor tarwe verre van optimaal zijn.
De exportprognose voor Australië werd met 1,5 miljoen ton aangepast tot 10,5 miljoen ton. Australië behoort normaal tot de grotere exportlanden voor tarwe.
Wereldproductie lager
USDA heeft in het septemberrapport de wereldproductie van tarwe met 2,5 miljoen ton naar beneden bijgesteld tot 765,53 miljoen ton voor het seizoen 2019-2020. Ook het wereldverbruik wordt ongeveer 2 miljoen ton lager ingeschat op 756,26 miljoen ton.
De update van de productie en het verbruik van tarwe resulteert in een theoretische wereldvoorraad die met 9,27 miljoen ton toeneemt tot 286,51 miljoen ton per 1 juli 2020. Van deze voorraad ligt aan het eind van het seizoen 50,8 procent opgeslagen in China.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 220 trekker (KOU) #693695
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (MOL) #781586
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 7.850
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %
















