
Boeren gaan effect op vlinderstand meten
Om het effect van kruidenrijk grasland op de insectenpopulatie te meten, gaan boeren het aantal vlinders rond hun bedrijf tellen. Het gaat hierbij om een proef van LTO Noord, BoerenNatuur en de Vlinderstichting.
Beide organisaties hebben bij deelnemende boeren een telroute van maximaal een kilometer uitgezet. De boeren krijgen van vrijwilligers van de Vlinderstichting instructies voor het tellen van de vlinders. Ook met aantal nachtvlinders rond de weilanden wordt bijgehouden.
Deze worden geteld met zogenoemde valemmer met een ledlamp. De eerste deelnemers aan het project zijn inmiddels geïnstrueerd. De Vlinderstichting, BoerenNatuur en LTO Noord gaan nog meer boeren benaderen met de vraag of ze mee willen doen. Voor meer informatie mail uw verzoek naar spietersen@ltonoord.nl.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuwste vacatures
Innovation manager Melkvee
MS Schippers - Hapert
Financieel / bedrijfseconomisch medewerker tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Adviseur Mest & Mineralen
Agrifirm - Netherlands
Bedrijfseconomisch Onderzoeker Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Innovatiemanager Agronomie
Cosun Beet Company - Dinteloord (Steenbergen)