Celstraf voor mesthandelaar uit Lierop
Een 48-jarige mesthandelaar uit het Lierop is door de rechtbank Oost-Brabant veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Andere verdachten in de zaak zijn vrijgesproken.
De rechter vond dat er voor de medeverdachten te weinig bewijs was dat ze erbij betrokken waren. De rechter is er wel van overtuigd dat de mesthandelaar sinds 2010 leiding gaf aan een organisatie die jarenlang op grote schaal fraude pleegde. Er werden bijvoorbeeld gegevens vervalst om veehouderijbedrijven van hun overschot te doen afkomen. Er werd ook geknoeid met apparatuur in de vrachtwagens. Er werden valse laad- en losmeldingen gedaan, volgsystemen werden uitgeschakeld of gemanipuleerd, is het oordeel van de rechter.
Volgens de rechter kan niet worden aangetoond dat er crimineel geld werd witgewassen. Wel werd de administratie vervalst.
In beroep
De mesthandelaar kan nog in beroep gaan. Het Openbaar Ministerie vindt dat het crimineel verdiende geld moet worden terugbetaald. Het zou gaan om zo'n 15 miljoen euro. De zaak krijgt waarschijnlijk dus nog een vervolg in hoger beroep.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (STE) #692665
Gebruikt, € 4.080
-

Toro ZS5000
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (HIL) #693695
Gebruikt, € 169.500
Vacatures
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag18° / 11°65 %
-
Donderdag20° / 9°5 %
-
Vrijdag19° / 11°45 %















