NAK: veel verlaging komt door bacterieziek
De NAK verlaagt percelen pootgoed vooral op bacterieziek. Gezien het weer, de bladluizen en de aanwezigheid van viruszieke planten noemt de NAK de situatie 'zeer ongunstig'.
Bijna 85 procent van de percelen is voor de eerste keer door de Nederlandse Algemene Keuringsdienst (NAK) gekeurd. Tot nu toe is er 517 hectare verlaagd (1,2 procent). Procentueel gezien zijn de meeste verlagingen op de noordelijke zandgronden (3,3 procent).
De verlagingen vinden voornamelijk plaats op bacterieziek (67 procent), maar de keuringsdienst treft ook veel viruszieke planten in de percelen aan. 'Gezien de verwachte mooie weersomstandigheden en de daarmee verwachte toename van gevleugelde bladluizen, plus de aanwezigheid van viruszieke planten in het veld, is de situatie zeer ongunstig te noemen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere X127 ZITMAAIER (WOL) #696319
Gebruikt, P.O.A.
-

Zuidberg Valtra fronthef +PTO
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, P.O.A.
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, € 1.750
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Zaterdag21° / 11°20 %
-
Zondag20° / 13°85 %
-
Maandag22° / 12°5 %
















