Haperend beleid rem op verduurzaming
Vertraging van de wetgeving is volgens Nefyto, de belangenorganisatie voor Nederlandse agrochemische bedrijven, een belangrijke oorzaak van het niet tijdig bereiken van sommige duurzaamheidsdoelstellingen.

Nefyto reageert daarmee op de conclusie van het Planbureau voor de Leefomgeving in de Tussenevaluatie van de Nota Gezonde Groei, Duurzame Oogst dat veel doelen van het nationaal gewasbeschermingsbeleid nog niet gehaald zijn. Volgens de organisatie zorgt juist het haperende beleid ervoor dat er onvoldoende alternatieven zijn voor een effectieve gewasbescherming.
Nefyto concludeert uit het PBL-onderzoek dat zolang alternatieven ontbreken gewasbeschermingsmiddelen nog dringend nodig zijn voor een gezonde en veilige productie van agrarische producten. Ook wijst Nefyto op de knelpunten die in diverse gewassen ontstaan omdat telers niet over de juiste instrumenten beschikken voor beschermende maatregelen.
Trend is positief
Positief noemt Nefyto de conclusie van het planbureau dat bij de verduurzaming van de gewasbescherming op verschillende terreinen vooruitgang is geboekt en dat de trend positief is. Dit resultaat schrijft de belangenorganisatie toe aan de inspanningen van telers, adviseurs, afnemers en industrie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6R 175 trekker (HAE) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Juwel 8 (OLD) #29138
Gebruikt, P.O.A.
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag23° / 17°5 %
-
Zondag21° / 14°10 %
-
Maandag26° / 13°10 %