Waterschap maait watergangen eerder
Waterschap Drents Overijsselse Delta maait een aantal watergangen eerder vanwege de hoge temperaturen en start van het groeiseizoen. Er is behoefte aan meer wateraanvoer om het gewenste waterpeil te kunnen handhaven. Een goede doorstroming van water is belangrijk om wateroverlast of juist verdroging tegen te gaan.
Er staat op diverse plekken volgens het waterschap al behoorlijk wat begroeiing in de watergangen. Het maaien van de waterbodems van sloten, weteringen en kanalen gebeurt een stuk eerder dan normaal. Normaal gesproken voert het waterschap deze werkzaamheden uit vanaf 1 juni. Het gaat voornamelijk om watergangen in de regio Oudleusen, Broekland en Lemelerveld.
Bij het maaien is het waterschap wel gebonden aan een aantal voorzorgsmaatregelen, volgens de Wet natuurbescherming. Een van de voorzorgsmaatregelen is het niet storen van broedende vogels, paaiende vissen en amfibieën die eitjes afzetten en het ontzien van beschermde planten. Ook laat het waterschap 50 procent van de begroeiing staan in deze periode. De oever wordt niet gemaaid, alleen het zogenoemde doorstroomprofiel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

Kuhn GF8702 TGII getrokken schudder
2015, P.O.A.
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
-

John Deere 5090M trekker 2WD (BEN) #703457
Gebruikt, € 42.350
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %















