Eerste kievitsei nog 'nooit zo vroeg'
Het eerste kievitsei van 2019 is donderdag gevonden bij het Friese Vegelinsoord. Het is volgens de Bond van Friese Vogelwachten voor het eerst dat in februari in Nederland een kievitsei is gevonden.
Commissaris van de Koning Arno Brok overhandigt donderdagmiddag de 'Sulveren Ljip' (zilveren kievit), een oorkonde en 15 euro bij boer Henk Hosper, eigenaar van het perceel. Eduard van der Hoek uit Grou vond het ei. Het ei is iets later gevonden dan de Bond van Friese Vogelwachten had voorspeld.
Voorzitter Rendert Algra ging er vorige week vanuit dat het kievitsei vrijdag 22 februari gevonden zou worden. Het vroegste kievitsei dat in Nederland tot nu toe werd gevonden was op 2 maart 1998 in Ermelo.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (SOM) #692146
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag19° / 12°85 %
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %