Recordaantal glastuinders vraagt energiesubsidie
Een recordaantal van 242 glastuinders en samenwerkingsverbanden in de glastuinbouw, vroeg in oktober en november subsidie aan om te investeren in energiebesparing.
Met subsidie Energie-efficiëntie glastuinbouw kunnen tuinders een bijdrage krijgen, omdat zij willen investeren in energiebesparing. Er is genoeg budget voor alle aanvragen, meldt Kas als Energiebron.
• Lees ook: 'Warmtepomp, het paard om op te wedden'
Voor een tweede energiescherm zijn 65 aanvragen ingediend, terwijl 64 tuinbouwbedrijven steun hebben gevraagd voor aansluiting op een warmtenetwerk of -cluster. Bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland kwamen 78 aanvragen binnen voor aansluiting op een biogas- of koolstofdioxidenetwerk en 35 aanvragen voor een luchtbehandelingssysteem.
Kas als energiebron
Om de energiebesparing extra te versnellen, heeft het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit het budget voor deze subsidie verhoogd naar 9,2 miljoen euro. De subsidie is onderdeel van het programma Kas als Energiebron.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 308 LSA
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (DRO) #708772
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 412 Vario
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zaterdag22° / 10°45 %
-
Zondag18° / 13°95 %
-
Maandag16° / 8°10 %
















