Reactie tomatenplant op LED-lamp onderzocht
In het onderzoeksprogramma 'Led it be 50 procent' zijn acht onderzoeken gestart om meer kennis te vergaren over hoe planten reageren op LED belichting. Drie andere onderzoeken moeten nog beginnen, meldt Kas als Energiebron.
De onderzoekers willen meer te weten komen over onder andere de invloed van LED op plant-waterrelaties, plantontwikkeling, assimilatenverdeling en plantweerbaarheid.
Daarnaast wordt gewerkt aan een optimale lichtverdeling over het gewas. Het onderzoek vindt plaats in de tomatenteelt.
50 procent besparing
De verwachting is dat met LED uiteindelijk 50 procent op energie kan worden bespaard, met minimaal behoud van productie op een economisch rendabele manier.
Wageningen Universiteit werkt in dit project onder andere samen met de universiteiten in Utrecht, Leiden, Delft en Eindhoven.
Financiering
Det project wordt mede gefinancierd vanuit het programma Kas als Energiebron, het innovatie- en actieprogramma van LTO Glaskracht Nederland en het ministerie van Economische Zaken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

John Deere 6130M incl. John Deere 623R (BRU) #697424
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag15° / 8°5 %
-
Vrijdag14° / 7°5 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %














