'FloraHolland verdient miljoenen aan plantentray'
Royal FloraHolland houdt jaarlijks miljoenen euro’s over aan het gebruik van plastic plantentrays, meldt het online nieuwsplatform Follow The Money.

FloraHolland benut op jaarbasis ruim 180 miljoen eenmalige plantentrays, beweert Follow The Money, terwijl uit onderzoeken is gebleken dat meermalig te gebruiken trays beter zijn voor het milieu. Het laatste onderzoek hiernaar dateert van dit jaar.
Volgens Follow The Money kiest de bloemenveiling voor de eenmalige trays, omdat het bedrijf hieraan miljoenen euro's overhoudt. Uit het jaarverslag van FloraHolland blijkt dat de veiling vorig jaar ruim 52 miljoen euro aan emballage verdiende, aldus het online nieuwsplatform.
Verdienmodel
Follow The Money meldt dat de bloemenveiling zonder dit verdienmodel verlies lijdt. In een reactie zegt FloraHolland dat het aan het fust geen 52 miljoen euro verdient.
Voor telers is het gebruik van de plantentrays door het retoursysteem nagenoeg gratis. De kopers op de veiling betalen meer voor de trays, waardoor FloraHolland op elke tray een marge heeft. Dit heeft de veiling tegenover Follow The Money bevestigd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X147R (WOL) #335633
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere 6120M trekker (WOL) #692393
Gebruikt, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %