De beste kaas uit de regio Leiden
De jaarlijkse Rondom Leiden Kaaskeuring werd donderdag gehouden. Zo'n dertig kaasmakende boeren uit de regio brachten hun beste producten mee naar Zoeterwoude.
Er werden maar liefst 74 boerenkazen aangemeld met daaronder natuurlijk jonge, oude en belegen kaas maar ook de diverse specialiteiten. De acht ervaren keuringsmeesters stortten zich vol overgave op de aanwezige kazen.
Het keuren van kaas betekent vooral veel boren, ruiken, en proeven. Daarnaast worden zowel de buiten- als binnenkant van een kaas beoordeeld. Keurmeester Koos Loomans wijst naar open plekken bij de komijnekaas die hij op tafel heeft liggen.
'Je ziet na het doorsnijden van de kaas dat de komijn niet goed verdeeld is. Dat is jammer want de smaak is wel goed. Maar het is dan natuurlijk geen winnaar'.
Weidegras bepaalt smaak
Een van de grote vragen vooraf was of de droge zomer van invloed zou zijn op de smaak van de kaas. Volgens Theo Warmerdam van de organisatie valt die invloed wel mee. 'Droogte vind je op zich niet terug in de kaas. Maar de hoeveelheid weidegras is wel bepalend voor een stukje smaak en de consistentie dus als een boer veel wintervoer heeft moeten bijvoeren dan krijg je wel andere kaas'.
Theo Warmerdam heeft zelf ook een aantal echte Leidse kazen ingezonden ter keuring.'Ik heb Boeren Leidse met Sleutels meegebracht. Dat is een magere kaas die al eeuwenlang rondom Leiden gemaakt wordt volgens traditioneel recept. Kaasboerderij Kwakernaak uit Oud Ade behaalde de hoogste score voor Boeren Leidse kaas met Sleutels.
Beste zelfkazer
Dit jaar werd familie van Leeuwen van biologische kaasboerderij De Vierhuizen uitgeroepen tot beste zelfkazer uit de regio Leiden. Ze behaalden de hoogste score in de categorieën belegen en oude kaas.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z740R ZEROTURN 54" (LIE) #778426
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag33° / 17°5 %
-
Dinsdag31° / 20°40 %
-
Woensdag26° / 18°5 %












