'Jongeren zien wel degelijk het belang in van LTO Noord'

LTO Noord hield verleden week maandag een jongerenavond in Utrecht, als aftrap van een reeks jongerenavonden dit seizoen. 'Er kwamen zowel leden als niet-leden af op deze avond, zo'n dertig jongeren in de leeftijdscategorie van 20 tot 25 jaar', zegt Jeroen van Wijk, bestuurslid van LTO Noord Utrecht.

%27Jongeren+zien+wel+degelijk+het+belang+in+van+LTO+Noord%27
© Marnix Schmidt

Waarom organiseerden jullie een jongerenavond?

'We willen jonge boeren meer betrekken bij onze vereniging. Met avonden speciaal voor jongeren krijgen zij hopelijk meer 'feeling' met LTO Noord.

Het is voor jongeren niet altijd helder waar LTO Noord mee bezig is. Als tip gaven zij mee dat bestuurders en medewerkers dit meer mogen laten zien

Jeroen van Wijk, bestuurslid LTO Noord Utrecht

Ook willen we laten zien waar wij als vereniging mee bezig zijn en wat LTO Noord voor de jongeren kan betekenen.'

Wat is het belang van het betrekken van jonge boeren bij LTO Noord?

'Zij zijn de toekomst van onze agrarische sector. Het is belangrijk dat wij als vereniging weten wat hen bezighoudt, welke vraagstukken er leven en op welke thema's en onderwerpen zij actie verwachten van LTO Noord.

'Op deze manier kunnen wij als LTO Noord nu en in de toekomst de belangen van die jongeren vertegenwoordigen.'

Wat was het thema van de avond?

'De avond stond in het teken van de toekomst. Is jouw bedrijf daarop voorbereid en welke kansen zie jij als jonge ondernemer? Spreker was Jeroen van IJzerloo. Hij gooide het roer een aantal jaar geleden om en startte adviesbureau 5voor1.

'Na een lezing over zijn eigen onderneming hebben we een lagerhuisdiscussie gevoerd. Aan de hand van een aantal stellingen, zoals 'Wat is het juiste moment om te stoppen met de melkveehouderij' en 'Je moet nooit lid worden van een belangenbehartigingsorganisatie', wilden we de aanwezigen prikkelen en erachter komen wat er leeft.'

Hoe bereiken jullie jonge boeren?

'De uitnodiging verspreidden wij via een whatsappbericht naar onze leden, met de vraag of zij dit bericht wilden delen met hun eigen netwerk. Er kwamen zo'n dertig jongeren op deze avond af, in een leeftijdscategorie van 20 tot 25 jaar. Dit waren zowel leden als niet-leden.'

Wat waren de reacties?

'Jonge boeren zien wel degelijk het belang in van LTO Noord, maar het is voor hen niet altijd helder waar we mee bezig zijn. Als tip gaven zij mee dat we dit meer mogen laten zien.'

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

 • Zondag
  24° / 17°
  75 %
 • Maandag
  23° / 14°
  20 %
 • Dinsdag
  21° / 17°
  50 %
Meer weer