Agrifac wint Bronzen Sikkel op ATH
De AiCPlus van de Nederlandse fabrikant Agrifac heeft dinsdag op de ATH in Biddinghuizen de Bronzen Sikkel voor beste innovatie gewonnen.
Het AiCPlus camerasysteem met kunstmatige intelligentie zorgt voor gericht sproeien en plantspecifieke behandeling. 'We zijn ontzettend blij en hartstikke vereerd met de prijs', jubelt Steven Koop van Agrifac.
Het systeem zorgt voor reductie van gewasbeschermingsmiddelen. 'We hebben camera's op de boom die de planten herkennen en daarmee onderscheid kunnen maken tussen het gewas en onkruid. Indien nodig kun je dus alleen het onkruid of alleen het gewas bespuiten', geeft Koop aan.
Impuls
De prijs werd uitgereikt door beursmanager Willem Bierema en Aldrik Gierveld van het ministerie van LNV. 'De Bronzen Sikkel is heel belangrijk voor de erkenning en de waardering die we voor deze innovatiekracht moeten hebben', meldt Gierveld. 'Agrifac zorgt er hiermee voor dat de precisielandbouw in Nederland een impuls krijgt.'
De tweede prijs ging naar Case IH/Steyr voor de S-Brake en aan New Holland voor het intelligente aanhangwagenremsysteem. Beide bedrijven ontvangen deze tweede prijs, omdat hum nieuwe aanhangwagenremsysteem ervoor zorgt dat de aanhangwagen remt zonder rempedaal, maar op de bak en door gas terug te nemen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
-
John Deere Tractor 5058E (WOL) #691748
Gebruikt, € 44.600
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (SOM) #691672
Gebruikt, € 8.950
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag23° / 17°20 %
-
Zaterdag23° / 14°50 %
-
Zondag20° / 14°65 %