Start innovatieproject met grote aardappeltelers
Vijf grote spelers uit de aardappelteelt gaan samen met adviesbureau CLM aan de slag met strategische innovaties in de akkerbouw. Onderdelen van het project zijn onder meer het opstellen van een gezamenlijke duurzaamheidsagenda en een teeltproef.

Het gaat om: Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder, NoviFarm, Thes Agro, Franzen Landbouw en Van den Borne Aardappelen. Ze worden daarbij ondersteund door Ethical Growth Strategies en CLM.
De bedrijven zijn groter dan gemiddeld en hebben veel aandacht voor precisielandbouw. Door samen een duurzaamheidsplan te maken en te innoveren kunnen de vijf deelnemers hun ervaringen delen. Thema’s zijn onder meer bodem, gewasbescherming, biodiversiteit, nutriënten, erfafspoeling en broeikasgassen. Ook opleiding en korte ketens tussen producent en consument staan op de agenda.
Omdat duurzaamheid begint bij goed bodembeheer omvat het project ook een teeltproef met verschillende typen bemesting. Hierbij komt de ervaring van Jacob van den Borne met precisielandbouw en de ervaring van Frank Franzen met compost goed van pas.
De proefvelden worden voor en na de proef gescand en bemonsterd. Hierdoor is ieders startpositie duidelijk en kan goed aangetoond worden welk effect elke bemestingsstrategie heeft op verschillende typen bodem.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Weidesleep 5 mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-
PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %