Noord-Bevelands Belang in de bres voor Rusthoeve

Voorzitter Hans Peters van de politieke partij Noord-Bevelands Belang bracht een bezoek aan de open dag op de Rusthoeve in Colijnsplaat en plaatste daarover een bericht op Facebook.

Noord%2DBevelands+Belang+in+de+bres+voor+Rusthoeve
© Peter van Houweling

Waarom bezocht u de open dag?

'Voor een deel was dat vanuit persoonlijke belangstelling en voor een deel was dat voor de partij Noord-Bevelands Belang (NBB). Er gebeuren veel interessante dingen in de agrarische sector. Het zijn spannende tijden voor boeren, er verandert veel. Dat interesseert me persoonlijk. Voor het NBB volgen we goed wat er gebeurt op Noord-Beveland. De agrarische sector is belangrijk voor ons eiland.'

Nu krijgen boeren vaak van alles de schuld, maar als er problemen zijn, moeten we die met elkaar oplossen

Hans Peters, voorzitter Noord-Bevelands Belang

Wat viel u op tijdens uw bezoek?

'Het was ontzettend leuk. Ik heb een rondleiding op een boerenkar gevolgd. Ik heb gekozen voor de rondleiding met als thema bodem. Ik vond dat vooral de man van zaadfirma Limagrain een geweldig verhaal had over groenbemesters, over de beworteling en de stimulering van het bodemleven.'

Welk politiek belang heeft uw partij bij zo'n bezoek?

'Je moet als partij niet alleen in de gemeenteraad actief zijn, maar ook kijken wat er echt gebeurt op het eiland, waar de mensen mee bezig zijn en met hen in gesprek gaan. Er zijn veel boeren op Noord-Beveland.'

Bent u in gesprek met boeren?

'Wij willen echt contact maken met de boeren. Wij willen graag van hen horen wat er bij hen leeft. Nu krijgen boeren vaak van alles de schuld, maar als er problemen zijn, moeten we die met elkaar oplossen. Dat kun je niet bij één groep neerleggen.'

U schreef op Facebook na het bezoek dat uw partij gesprekspartner wil zijn van boerenorganisaties. Zijn er al gesprekken gepland?

'Op de open dag heb ik bijvoorbeeld gesproken met de vicevoorzitter van de proefboerderij. Wij willen er alles aan doen om ervoor te zorgen dat de Rusthoeve kan blijven en liefst nog meer kan doen. Wij willen er wel een vervolg aan geven.'

De NBB is een politieke partij, maar uw partij zegt geen politiek te willen bedrijven. Wat bedoelt u daarmee?

'Wij willen geen politiek bedrijven, maar onze gemeente goed besturen. Wij zijn na de verkiezingen de grootste partij in de gemeenteraad geworden. Wij konden de coalitie formeren en we wilden graag de zittende SGP-wethouder voor landbouw erbij houden. Hij doet het goed. Wij zijn niet gebonden aan een landelijke of een provinciale partij. Wij kijken wat goed is voor onze gemeente Noord-Beveland.'

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

 • Dinsdag
  13° / 8°
  70 %
 • Woensdag
  12° / 8°
  50 %
 • Donderdag
  14° / 7°
  50 %
Meer weer