Melkveehouder mag blijven koudmerken
Melkveebedrijven die nu koudmerken, mogen dit blijven doen totdat het bedrijf wordt gestopt of overgenomen. Dat schrijft minister Carola Schouten van LNV in een brief aan de Tweede Kamer.
Het verbod op vriesbranden (koudmerken) is opgenomen in het Besluit tot wijziging van het besluit houders van dieren en Besluit diergeneeskundige en treedt 1 juli 2018 in werking. Recent is de motie Heerema aangenomen, waarin de regering wordt verzocht bij de inwerkingtreding van het wijzigingsbesluit koudmerken uit te faseren.
Dat betekent dat er een vrijstellingsregeling komt voor melkveehouders die op dit moment nog koudmerken. De vrijstelling vervalt bij bedrijfsbeëindiging of -overname. Volgens Schouten maakt 90 procent van de melkveehouders geen gebruik van koudmerken als methode voor individuele dierherkenning.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (ZUI) #781746
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (REU) #784415
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Donderdag19° / 10°5 %
-
Vrijdag19° / 12°40 %
-
Zaterdag22° / 11°20 %

















