Verbazing over 'oplossing' essentaksterfte
Boombeheerders, adviseurs en onderzoekers reageren verbaasd op een middel dat volgens een loonbedrijf zou werken tegen essentaksterfte. Dat schrijft de Boomkwekerij.
Roelofs Lemelerveld meldde op De Groene Sector Vakbeurs vorige week in Hardenberg dat zijn bedrijf 'de oplossing' tegen Chalara fraxinea op de markt gaat brengen. Het zou gaan om een biologische meststof die de schimmel uit zieke essen zou halen. Dit nieuws leidde op Twitter tot diverse reacties.
Volgens onderzoeker Paul Copini van het Centrum voor Genetische Bronnen Nederland (CGN) in Wageningen lijkt het middel tegen essentaksterfte in theorie heel mooi. 'Want dat zou een bijdrage kunnen leveren aan het behoud van de es. Maar dit klinkt bijna te mooi om waar te zijn.'
Schimmel
Bij het CGN vragen onderzoekers zich af wat er precies is onderzocht. Hoe zijn ze tot de conclusie gekomen dat de schimmel uit de boom verdwijnt? 'We zijn er nog niet achter', zegt Copini. 'Maar het mooist is natuurlijk om op termijn weer essen te hebben die van nature tegen de schimmel zijn opgewassen. Daar blijven wij ons voor inzetten.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor, compact 3038E (LH) #27652
Gebruikt, € 25.325
-
Case IH International Tractor Farmall 120C (BS) #693881
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %