Glyfosaat nog vijf jaar te gebruiken
De Europese Commissie heeft vandaag alsnog het besluit genomen om de toelating van het omstreden herbicide glyfosaat met vijf jaar te verlengen.
In de commissie van beroep van EC stemden vandaag achttien lidstaten voor een verlenging. Hiermee komt er voorlopig een einde aan de onzekerheid van Europese landbouwers over de beschikbaarheid van het veelgebruikte herbicide.
LTO zegt in een eerste reactie dat het goed is dat er nu eindelijk duidelijkheid is over glyfosaat. Volgens de organisatie heeft de Europese Commissie met dit besluit uiteindelijk gekozen voor ratio boven emotie.
Gekwalificeerde meerderheid
Twee weken geleden werd het voorstel om glyfosaat voor een periode van vijf jaar te verlengen nog weggestemd door de Scopaff (Standing Committee on Plants, Animals, Food and Feed). In de beroepscommissie bleek vandaag alsnog een gekwalificeerde meerderheid van lidstaten voor verlenging te stemmen.
Nederland heeft steeds het voorstel voor vijf jaar verlenging gesteund.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 250 trekker (HAE) #778488
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.285
-

John Deere 6M 220 trekker (HIL) #693695
Gebruikt, € 169.500
-

John Deere 1140
Gebruikt, € 6.500
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Donderdag19° / 10°5 %
-
Vrijdag19° / 12°40 %
-
Zaterdag22° / 11°20 %














