Delphy onderzoekt belichtingsstrategie framboos en braam
Onderzoeksinstituut Delphy in Bleiswijk is een onderzoek gestart naar een belichtingsstrategie voor de teelt van framboos en braam.
Volgens Delphy is er een sterk groeiende belangstelling voor jaarrondproductie van frambozen en bramen. 'Gedurende de winter is het telen van een goed product nog omgeven met vraagtekens.' Om die reden heeft Delphy het initiatief genomen om hier verder onderzoek naar te doen.
Deze maand is het Improvement Centre Delphy in Bleiswijk begonnen met een proef waarbij voor zowel braam als framboos wordt gekeken naar de mogelijkheden om de teelt te vervroegen en de productie te verhogen door de inzet van LED-belichting en dit af te stemmen op andere teeltmaatregelen.
Rendabel teeltconcept
Delphy streeft daarbij naar de ontwikkeling van een rendabel teeltconcept voor een kwalitatief goed product. De onderzoeksinstelling hoopt eind februari de eerste productie te realiseren. Op 12 december organiseert Delphy een eerste open middag in samenwerking met deelnemende telers en andere participanten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (BIE) #692156
Gebruikt, € 7.123
-

GA7301
Gebruikt, € 5.500
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Vrijdag6° / 4°5 %
-
Zaterdag10° / 4°90 %
-
Zondag11° / 8°90 %















