Regen vertraagt zetmeelaardappeloogst
De regenval van de afgelopen weken zorgt voor drukte bij de oogst van de zetmeelaardappelen.
De meeste akkerbouwers willen de aardappelen snel uit de grond halen, maar voor Erik Springer van de Coöperatieve werktuigenvereniging Emmen en Omstreken duurt rooien juist langer. 'Dit is redelijk zware grond. En na de regenval wil het nog wel lastig zeven.'
Avebe begon half augustus met de aardappelcampagne en volgens het zetmeelconcern ligt de oogst in vergelijking met andere jaren. Bij aanvang van het groeiseizoen in april, mei en juni was er sprake van een droge en warme periode. De opgelopen groeiachterstand werd ten dele gecompenseerd door voldoende neerslag in juni en juli.
Springer hoopt nu vooral op wat droger weer. 'De aardappeloogst is tot nu toe goed. Allen mag het nou wel een keer ophouden met regenen.' Zetmeelconcern Avebe verwacht dat de aardappelcampagne doorgaat tot medio april 2018.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vredo 120.05T doorzaaimachine
1990, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6185 TTV (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zondag12° / 11°30 %
-
Maandag13° / 3°5 %
-
Dinsdag16° / 2°0 %














