Als een vis in het water
Eigenlijk moeten alle boeren zich nu als een vis in het water voelen. De melk is weer redelijk aan de prijs, voer te over en alles groeit goed deze zomer. Op tijd water en altijd ongeveer 20 graden.
We hebben niet zoveel te klagen, tenminste een aantal van ons. Want wat voor een ramp rolt zich uit over de legkippen. Ondernemers die er part noch deel aan hebben gehad, worden door politiek en media door de mangel gehaald.
De kippen moesten zo nodig uit de legbatterijen en loslopen. De eerdere Nederlandse legbatterijen zijn inmiddels volop in werking in Oost-Europa. Die eieren komen nu natuurlijk naar ons toe om het ontstane gat op te vullen. Tja, zo gaat dat nou eenmaal. De realiteit is dan spijkerhard.
Chemofobie wordt het nieuwe woord voor 2017 genoemd. Blijkbaar komt er zelden iemand bij de dokter of in het ziekenhuis terecht door gebruik van bijvoorbeeld fripronil of enig ander chemisch middel dat in de land- en tuinbouw wordt gebruikt.
Volgens deskundigen zijn het trapje in de keuken en de douchebak veel gevaarlijker. Daardoor komen elk jaar meer dan honderd mensen in het ziekenhuis. Daar is door de media natuurlijk niet zo'n mooie rel van te maken.
En wat te denken van die branden in de intensieve veehouderij? Is het toeval dat in korte tijd juist grote bedrijven in de as zijn gelegd? Bijna iedere ramp die gebeurt, krijgt een negatieve lading in de media.
Bij het tv-programma Jinek beweert een uit de kluiten gewassen man: 'Ik zal nooit meer varkensvlees eten, geen eieren en geen kippenvlees meer.' En maar schreeuwen en roepen. Over een week is hij het zelf weer vergeten en wij zitten nog tijden met dat geroep van die populist. Dat trekt wel kijkers!
Vis is het nieuwe eten voor de komende generatie, zegt Wageningen University & Research. Er wordt hard aan gewerkt. Die vissen hebben zelfs een voederconversie van 0,9. Vissen die voor iedere kilo maar 900 gram voer nodig hebben. Is het niet prachtig? Dan kunnen we mooi doorgroeien naar 10 miljard bewoners op aarde binnen twintig jaar.
Voorlopig zitten de bollenkwekers weer goed dit jaar. Ook daar verwachten we een supergroei. Hoewel, we hebben de oogst nog niet binnen. Maar laat ons ook eens genieten als een vis in het water.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 9.750
-

Kuhn GF10601TO schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Vrijdag21° / 6°5 %
-
Zaterdag19° / 11°10 %
-
Zondag22° / 11°10 %












