Minder appels en peren in Europa
De appeloogst van dit jaar in de Europese Unie is de kleinste van de afgelopen tien jaar. Ook de perenoogst is 8 procent lager dan het meerjarig gemiddelde.
De Europese oogstcijfers voor appels en peren zijn gisteren bekendgemaakt tijdens de Prognosfruit-conferentie in Lleida, Spanje. De appelproductie in de 28 EU-landen wordt dit jaar geraamd op 9.343.000 ton. De perenoogst wordt geschat op 2.148.000 ton. De nachtvorst tijdens de bloei in verschillende EU-landen is de oorzaak van de lage productie.
De raming bij appels valt 21 procent lager uit dan de oogst van vorig jaar en 23 procent lager dan het gemiddelde van de jaren 2014-2016. Bij peren is de raming 1 procent lager dan de oogst van vorig jaar en 8 procent lager dan het driejarig gemiddelde vanaf 2014. De perenoogst was de afgelopen tien jaar alleen in 2012 kleiner dan de verwachte oogstvolumes voor dit jaar.
Perspectief Nederlandse afzet
Voor de Nederlandse afzet is het van belang dat de raming van de appeloogst in Duitsland 46 procent lager uitvalt dan vorig jaar. Dit biedt perspectief op de Duitse markt. Ook voor peer worden goede marktvooruitzichten verwacht, meldt de Nederlandse Fruittelersorganisatie (NFO) in een persbericht naar aanleiding van de Europese oogstraming.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 42M MAAIDEK (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, € 29.500
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon cultivator 3,85 meter (ZIJ) #783876
Gebruikt, € 300
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Donderdag22° / 15°0 %
-
Vrijdag24° / 12°5 %
-
Zaterdag27° / 12°10 %













