Belgische fruitteeltsector komt met actieplan
Een groot gezamenlijk actieplan moet met steun van de Vlaamse overheid het tij keren voor de Belgische fruitteeltsector.
De Belgische appel- en perentelers hebben enkele financieel moeilijke jaren achter de rug. Net als hun Nederlandse collega's zijn ze zwaar getroffen door de Russische boycot van Europese voedingsproducten. Daarnaast hebben ze vorig jaar te maken gehad met hevige hagelstormen en is er na afgelopen voorjaar veel schade door enkele uitzonderlijke nachtvorstnachten.
De Vlaamse overheid geeft samen met belangenorganisaties, onderzoeksinstellingen en afzetorganisaties nu de aanzet tot een gezamenlijk actieplan. Dat plan is gericht op de pijlers kwaliteit, rendabiliteit en onderzoek. Per pijler worden actiepunten opgesteld voor verdere uitwerking. Dat gebeurt onafhankelijk met per actiepunt een afzonderlijke financiering.
Nieuwe markten
De focus van de actiepunten ligt voorlopig bij de zoektocht naar nieuwe markten voor het Belgische fruit, een betere risicobeheer op de bedrijven en verbetering van kwaliteit vanuit ketenbenadering. Afzetorganisaties roepen de Belgische overheid onder meer op om fruittelers investeringssteun te geven bij de aanplant van nieuwe variëteiten.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.170 (OLD) #781893
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6210R trekker (ZUI) #501512
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF13003 T cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag28° / 14°5 %
-
Woensdag33° / 17°0 %
-
Donderdag30° / 19°5 %














