Ontwikkelingslanden leveren minder suiker aan Europa
De import van suiker in Europa vanuit de EPA/EBA-landen blijft ruim 280.000 ton achter in vergelijking met vorig jaar.
Dat blijkt uit een overzicht van de aangevraagde invoercertificaten uit de betreffende ontwikkelingslanden die is opgesteld door Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Vorig jaar bedroeg de invoer tot en met week 28 ongeveer 1,36 miljoen ton, dit jaar is dat iets meer dan 1,07 miljoen ton.
Vorig jaar werd in de periode van oktober 2015 tot en met september 2016 in totaal ruim 1,6 miljoen ton suiker uit de EPA/EBA-landen geïmporteerd in Europa. De grootste leveranciers uit deze groep van suiker op de Europese markt zijn dit jaar Mauritius, Swaziland en Guyana.
Lage suikervoorraad
Dat er minder belangstelling is om suiker te leveren aan Europa heeft ongetwijfeld te maken met de beschikbaarheid en met de tegenvallende marktprijs. De lagere import van suiker heeft onder meer als gevolg dat in Europa in aanloop naar de nieuwe suikercampagne de suikervoorraad relatief laag is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692193
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692704
Gebruikt, € 5.247
-
Challenger Tractor MT765 (SO) #691780
Gebruikt, P.O.A.
-
Overige Cultivator (geen schijveneg) Overige cultivatoren (LH) #694500
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Vrijdag31° / 17°20 %
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %