40 miljoen euro extra voor agrarisch natuurbeheer
Voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer komt 40 miljoen euro extra beschikbaar. Dat heeft staatssecretaris Martijn van Dam (Economische Zaken) definitief toegezegd.

Onder meer Tweede Kamerlid Tjeerd de Groot (D66) had aangedrongen op het extra geld voor het agrarisch natuur- en landschapsbeheer. 'Dit is beter voor landbouw én beter voor natuur.' BoerenNatuur.nl, de koepel van van de veertig agrarische collectieven in Nederland, is blij met de extra bijdrage.
Het geld kan worden ingezet in 2019 (20 miljoen) en 2020 (20 miljoen), na herschikking van het budget van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB). De agrarische collectieven willen graag met provincies en natuur- en landschapsorganisaties aan de slag met extra deelnemers aan agrarisch natuur- en landschapsbeheer.
Beheercontracten
Het geld wil BoerenNatuur.nl en negen natuurorganisaties onder meer inzetten voor meer en effectieve beheercontracten voor akker- en weidevogels en het versterken van ecologische verbindingszones. Bijvoorbeeld via het aanleggen en herstellen van landschapselementen als houtwallen en heggen.
Ook ontstaat met deze financiële impuls ruimte voor uitvoering van pilots 'natuurinclusieve landbouw'. De landbouw kan zo de productieve landbouw beter verbinden met biodiversiteit en landschap.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Schudder HIT (WD) #29329
Gebruikt, P.O.A.
-
VALTRA N121 H3
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (BV) #692141
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #433240
Gebruikt, € 3.289
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %