1 op 8 Brabantse boeren benaderd door criminelen
Boeren in Noord-Brabant worden vaak benaderd door criminele die gebruik willen maken van hun schuren. Dat meldt Omroep Brabant op basis van een eigen steekproef.
Uit de steekproef blijkt dat zeker 13 procent van de Brabantse boeren weleens gepolst is om mee te werken aan illegale praktijken, een kwart zegt verhalen te kennen van collega's. Omroep Brabant schat op basis van de steekproef dat 1300 boeren wel eens een verzoek van criminelen heeft gehad.
Opsporingsdiensten signaleren al langer een verdergaande infiltratie van het platteland door criminelen. Naast de persoonlijke benadering van boeren dook vorig jaar de wietbrief op. Hieruit blijkt dat criminelen tienduizenden euro's willen betalen voor de huur van schuren.
Begin dit jaar vond de politie een groot amfetaminelab in een voormalige stal. Andere voorbeelden zijn een xtc-lab in een schuur in Someren en een drugslab op het erf van een CDA-penningmeester in Leende.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (DAT) #781766
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 150 trekker (LIE) #783624
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, € 240.000
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°30 %
-
Zondag13° / 6°55 %
-
Maandag14° / 6°5 %














