Aardappelmarkt is rustig en prijshoudend
De markt van aardappelen voor de verwerkende industrie is op dit moment prijshoudend met een goede balans tussen vraag en aanbod.
De landbouwbeurs in Goes noteerde gisteren voor fritesaardappelen 25 tot 30 euro per 100 kilo. De hoogste noteringen tot 30 euro zijn voor Agria. Bintje, Innovator en Challenger worden genoteerd op 25 tot 28 euro. De noteringen zijn gelijk aan vorige week en dat geldt ook voor de exportaardappelen, daarvan is het prijsniveau vastgesteld op 22 tot 24 euro per 100 kilo.
De Vries & Westermann schrijft in een analyse dat verwerkers gelaten wachten op een overgang naar aardappelen van oogst 2017. Het aanbod van fritesaardappelen is niet zodanig dat de markt uit balans wordt gebracht. Volgens de beursmakelaar in Hoofddorp staan de marges wel onder druk en is er aan het eind van het seizoen altijd extra aandacht voor de kwaliteit.
Behoefte aan neerslag
De termijnnotering voor aardappelen van de nieuwe oogst op levering in april 2018 varieert rond 15 euro per 100 kilo. Het klimaat bepaalt de stemming. Vooral in Noordwest-Europa is er dringend behoefte aan neerslag. Het is afwachten wat het onbestendige weer van deze dagen voor invloed heeft op de termijnmarkt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (SB) #692396
Gebruikt, P.O.A.
-
Deutz-Fahr DX 4.30 trekker 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %