Bieten met voorsprong groeien erg snel
De suikerbieten groeien over het algemeen uitstekend, meldt Suiker Unie. In sommige regio's is een buitje op korte termijn welkom.
Vooral de warmte stimuleert op dit moment de plantontwikkeling, zowel bovengronds als ook de wortelgroei naar diepere lagen. Het is weliswaar droog, maar de bieten hebben op dit moment nog geen gebrek aan vocht.
Het verschil tussen vroeg en laat gezaaide percelen bieten is nu goed te zien. Bieten met voorsprong in de groei ontwikkelen zich nu zichtbaar erg snel. Dat verschil is ook goed te zien op percelen met tweewassigheid.
Onkruid
De onkruidbestrijding verloop volgens Suiker Unie goed. Vanuit de meeste gebieden wordt gemeld dat de bespuitingen lage dosering prima op schema ligt. Waar nodig wordt de middelenmix en of de dosering iets aangepast.
Op sommige percelen laten in de bieten een reactie zien op de felle werking van een verhoogde dosering. Het huidige groeizame weer zal dit probleem snel oplossen. Lokaal wordt hard gewerkt om het aardappelopslag de baas te worden. De enige en juiste oplossing is de aardappelplanten bestrijken met glyfosaat, zo luidt het advies.
Bietenvlieg
In Midden- en Noord-Nederland komen meldingen binnen van ei-afzetting door de bietenvlieg. Als bij het zaad insecticide is toegevoegd, lijkt dit voorlopig geen probleem.
In dit stadium mogen telers er vanuit gaan dat de jonge bietenplantjes voldoende beschermd zijn door de insecticiden in de pil. Als vraat aan de blaadjes zichtbaar is, moet er extra worden opgelet.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn Varimaster 151
2002, P.O.A.
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-
Jako W600H weidesleep 6mtr.
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag21° / 13°80 %
-
Donderdag22° / 13°20 %
-
Vrijdag24° / 14°20 %