Flevoland steunt Lelystadse Boer
Stichting De Lelystadse Boer heeft een innovatievoucher van 10.000 euro gekregen van de Ontwikkelingsmaatschappij Flevoland.
Nog twee Flevolandse ondernemingen hebben een zelfde stimulans ontvangen. De bedrijven kunnen daarmee een vervolgstap zetten in de ontwikkeling van hun innovatieve project.
In Stichting De Lelystadse Boer gaan zestig boeren in een straal van ongeveer 2,5 kilometer rondom Lelystad Airport de luchthavenfunctie verder benutten. De stichting wil zo de bedreigingen die voortkomen uit de realisatie van het vliegveld om te zetten in kansen.
Hofleverancier
Met de innovatievoucher wordt een project opgepakt dat zich richt op het worden van hofleverancier van lokaal geproduceerd voedsel aan de luchthaven en het aangrenzende bedrijventerrein.
Inmiddels is geïnventariseerd welke producten kunnen worden geleverd. Naast aardappelen en uien zijn dat ook wortel, penen en allerlei koolsoorten. Daarnaast wordt ook melk, kaas, vlees en fruit aangeboden. In het verlengde hiervan wordt nog onderzocht of er ook een mogelijkheid is om vanuit De Lelystadse Boer de inwoners van Lelystad te bedienen.
Kansen creëren
De Lelystadse Boer wil door middel van de sociale en organisatorische innovatie en samenwerking kansen creëren voor het behoud van en het realiseren van arbeidsplaatsen in de Agro & Food sector. Ook denkt de stichting aan mogelijke spin off naar de recreatiesector.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZUI) #692936
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland Tractor T5.95 (MOL) #145089
Gebruikt, P.O.A.
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZUI) #692665
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %