Tuinder wil jaarrond zeekool telen
Saeftinghe Zilt, het bedrijf van akkerbouwer Jean-Pierre van Wesemael in Nieuw-Namen, gaat de teelt van zeekool jaarrond opzetten en professionaliseren.

De Zeeuwse akkerbouwer heeft jarenlang geëxperimenteerd met de teelt van diverse zoutminnende en zouttolerante gewassen, waaronder oesterblad, zeevenkel, zoute aardappelen en uien en zeekool.
Op basis van deze experimenten wil Van Wesemael allereerst de teelt van zeekool jaarrond gaan opzetten en professionaliseren. Daarbij krijgt hij financiële ondersteuning van provincie Zeeland.
Economische kans
Zilte teelt is een vorm van aquacultuur die enerzijds voorsorteert op problemen als gevolg van de toenemende verzilting van grond in de kustzone en anderzijds een economische kans biedt voor ondernemers in Zeeland.
De zeekool van Van Wesemael groeit momenteel in houten kisten en staat in een schuur van Saeftinghe Zilt onder zwart doek. De teelt is voornamelijk handwerk.
Continu telen
De ondernemer heeft de groente de afgelopen jaren gefaseerd in de markt gezet en levert Europabreed via tussenhandelaren aan de betere horecagelegenheden. 'Ik wil gestructureerder gaan leveren en daarvoor is het nodig om continu te telen. Dan denk ik aan een gestapeld systeem in een klimaatgeregelde cel, zoals je ook ziet in de champignonteelt.'
Van Wesemael wil de groente wel als een exclusief product behouden. 'Ik zal niet gauw overgaan op grote hoeveelheden of volledige mechanisatie. Ik streef naar een stukje efficiency en een bescheiden uitbreiding van het volume', zegt hij.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZND) #65695
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #692398
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %