Uiensector vraagt tijd voor beoordeling kiemremmer
GroentenFruit Huis en LTO Nederland vragen betrokken overheden en autoriteiten in Europa om de procedure voor herbeoordeling van de kiemremmer maleïne hydrazide (MH) te verlengen.
Verlies van MH beschouwen de organisaties als de doodsteek voor de exportpositie van Nederlandse uien. In een persbericht doen zij een noodoproep om de cruciale kiemremmer te behouden. Een lang exportseizoen en de bereikbaarheid van verre exportbestemmingen staat of valt met de beschikbaarheid van een goede kiemremmer, stellen GroentenFruit en LTO.
Momenteel ligt een concept beoordelingsrapport van EFSA bij de Europese Unie. Daarin heeft de voedselautoriteit vanwege de herbeoordeling van MH enkele aanvullende vragen gesteld. Als die vragen onbeantwoord blijven, zal de EU niet opnieuw een toelating verlenen. De huidige toelating loopt eind oktober 2017 af.
Dossiers compleet maken
Eventueel uitstel van de procedure geeft toelatinghouders de kans om onderzoeken af te ronden en alle vragen te beantwoorden. Daarmee kunnen ze de dossiers voor de beoordeling van de toelating compleet maken. GroentenFruit Huis en LTO Nederland vinden dat de toelatinghouders de tijd moeten krijgen om deze informatie aan te leveren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 215 trekker (LIE) #778489
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #777336
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (LIE) #781768
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %












