NVWA ziet scherper toe op drinksystemen bij veevervoer
Vanaf 1 januari controleert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) scherper op de import en het vervoer van kalveren. Dat meldt tijdschrift De Kalverhouder.
Er wordt vooral extra gelet op drinksystemen in vrachtwagens met kalveren die over grote afstand worden vervoerd. Kan een vervoerder niet aannemelijk maken dat de kalveren gedurende de reis op een goede manier hebben kunnen drinken, dan treden de controleurs streng op.
De kalversector en Vee&Logistiek Nederland zijn door de NVWA op de hoogte gebracht van het voornemen tot extra controles. Transporteurs hebben nog 10 weken de tijd om hun vrachtwagens aan te passen.
Tot en met 1 januari 2017 zal de NVWA de overgangstermijn respecteren, met uitzondering van aantoonbare dierenwelzijnsaantastingen, bijvoorbeeld wanneer jonge kalveren helemaal niet gedronken hebben. Het uitgangspunt bij de NVWA-controles zijn de Europese transportverordening 1/2005 en het advies van de Europese Commissie uit 2009.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra A93 Hi-Tech
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 716 VARIO trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
Votex weidebloter PT3-270
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X 167 (MG) #26742
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
VAKANTIEBAAN Administratief medewerker
LTO Arbeidskracht - 's-Hertogenbosch, Nederland
Verkoopadviseur Zeugen- & Biggenvoeders
Rothkötter Mischfutterwerk GmbH - NL
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Maandag7° / 2°50 %
-
Dinsdag8° / -1°20 %
-
Woensdag14° / 5°85 %