Biomassawilg maakt uitstekende groeistart
De wilgenstekjes die in maart zijn geplant op een perceel van een leegstaand industrieterrein in Gilze zijn zo goed gegroeid dat er mogelijk volgend jaar al geoogst kan worden. Het hout wordt gebruikt om als biomassa te verstoken in de houtkachels van een aantal kalverhouders in de regio.
2,5 meter hoog. Een vertienvoudiging sinds de aanplant in maart van dit jaar. Dat is niet mis, zelfs niet voor snelgroeiend wilg. Kalverhouder Rudi Antens en boomkweker Frank Roelands staan tussen lange groene sprieten op het perceel in Gilze-Rijen.
De wilg is geselecteerd voor gebruik als houtige biomassa voor de warmteketels van kalverhouders uit de regio. Zij zijn verenigd in de Coöperatie Duurzame Energieketen de Baronie (CDEB). 'Normaal kun je deze wilg in het derde jaar oogsten. Maar het is zo'n goed groei-jaar geweest dat mogelijk komend jaar al geoogst kan worden', zegt Roelands. De wilg kan nog twee keer zo lang worden en vele malen dikker met veel zijtakjes.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (HAE) #696271
Gebruikt, P.O.A.
-

Massey Ferguson 5445 trekker (MOL) #781859
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (SMI) #693548
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°15 %
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag9° / 2°0 %










