Eierproductie Oekraïne staat onder druk
De eierproductie in de Oekraïne staat onder druk. In de periode van januari tot en met mei nam dit jaar het aantal eieren af met 14,7 procent naar 6,4 miljard stuks ten opzichte van 2015.
Redenen voor de dalende eierproductie zijn het tekort aan kapitaal en de lage rentabiliteit. De Oekraïense bond van pluimveehouders meldt dat sinds het begin van het jaar het aantal leghennen daalde met 5 miljoen dieren.
De bond gaat uit van een nog verdere daling van de productie. Enkele ondernemers stopten al helemaal met de productie.
Export
Parallel met de productie nam ook de export van eieren afgelopen maanden af. De exportwaarde van schaaleieren bedroeg in de eerste vijf maanden van 2016 16,1 miljoen euro. Die van schaalloos ei 14,5 miljoen euro.
Grootste importeur van schaaleieren uit de Oekraïne waren met 48 procent de Verenigde Arabische Emiraten. Gevolgd door Irak met 30 procent en Katar met 8 procent.
Schaalloze eieren
De meeste schaalloze eieren gingen naar Denemarken (61,5 procent). Naar Indonesië ging ongeveer 8 procent en naar Egypte 6 procent.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
-
JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (HIL) #696131
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (SOM) #692146
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 6°30 %
-
Woensdag17° / 6°5 %
-
Donderdag15° / 9°5 %