Onderzoek naar beoordeling groenten en fruit
Telers en supermarkten ontvangen binnenkort een uitnodiging om mee te werken aan een online onderzoek naar de uiterlijke specificaties van groente en fruit.
Wageningen Universiteit is in samenwerking met agrarisch onderzoeksbureau Geelen Consultancy bezig met een onderzoek over de beoordeling van groenten en fruit op basis van uiterlijke specificaties.
Dit wel zeggen op basis van bijvoorbeeld kleur, vorm of grootte en niet op basis van smaak, veiligheid of kwaliteit. Belangrijk is om na te gaan wie in de keten bepaalt of producten goed of slecht zijn.
Afwijkende kleur
Daarnaast wordt onderzocht wat er met producten gebeurt die op basis van uiterlijke specificaties (bijvoorbeeld afwijkende kleur, vorm of grootte) niet toegelaten worden tot de markt.
Interessant is om na te gaan of er (meer) mogelijkheden zijn om dergelijke producten op de markt te brengen. Een aantal mogelijkheden hiervoor zullen worden getoetst.
Alle telers en retailers die meewerken aan het onderzoek ontvangen een samenvatting van de belangrijkste onderzoeksresultaten. Het onderzoek wordt vrijdag 24 juni per e-mail verstuurd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 42M MAAIDEK (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL

















