'Groenten in de hoofdrol' van start gegaan
Milieu Centraal is deze week de campagne 'Groenten in de hoofdrol' gestart. Met de campagne wil de organisatie de consumptie van groenten stimuleren.
Nederlanders eten met ongeveer 127 gram per dag te weinig groenten. Twee ons is de beoogde hoeveelheid.
Door de maaltijd iets aan te passen, naar 80 procent plantaardige producten en 20 procent vlees of vis in plaats van de huidige verdeling van 70 en 30 procent, kan al veel winst worden geboekt.
CO2-emissie
Het groentegebruik zou dan naar 170 gram per dag gaan.
Milieu Centraal heeft berekend dat de CO2-emissie hiermee met 470 kilo per jaar reduceert. dat is 9 procent van de totale jaarlijkse CO2-uitstoot van het eten van een huishouden van twee personen.
Recepten
Uit onderzoek van het GroentenFruit Huis blijkt dat bijna 20 procent van de mensen meer groenten eet als in recepten meer groenten worden gebruikt. Chefs en foodies werkten daarom mee aan de campagne met recepten om groente de hoofdrol te geven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (MOL) #781529
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (STE) #781573
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5058E trekker (WOL) #775798
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %










