Meer Jersey-bedrijven aan de Triple A
10 procent van de Nederlandse melkveehouderijbedrijven doet mee aan het Triple A-systeem. Daaronder zijn maximaal twintig bedrijven met Jersey-koeien die de fokkerijhandleiding gebruiken, weet Marcel Verboom.
Verboom is bij Henk Oegema in Dalfsen om Triple A uit te leggen. De veehouder met Jerseys is geen deelnemer aan het systeem.
Oegema is er wel in geïnteresseerd, maar wil er eerst nog een nadere studie van maken. 'En daarna kijken of wij er wat mee gaan doen.'
Levensproductie
De koeien van Oegema gaan vijf lactaties mee en bereiken een levensproductie bij afvoer van meestal meer dan 30.000 liter. Hij melkt 130 koeien met twee melkrobots.
Het Triple A-systeem is ontworpen door Bill Weeks, melkveehouder uit de Verenigde Staten. Hij stelt dat de lichaamsonderdelen van de koe van invloed zijn op elkaar.
Koe en stier
Bij het systeem wordt gekeken naar zes onderdelen, die in een code zijn uitgedrukt. Daarmee is te beoordelen of de combinatie van koe en stier past.
Het Nederlands Jersey Stamboek viert op 4 juni haar vijftigjarig jubileum, met aandacht voor de Triple-A methode. Opgave voor het jubileum is nog mogelijk: jerseystamboek@gmail.com.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 125 trekker (HIL) #783200
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 3140 trekker (BIE) #783025
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag26° / 11°5 %
-
Zondag29° / 15°5 %
-
Maandag26° / 17°10 %











