Waterkwaliteit tuinbouw Delfland ondermaats
De waterkwaliteit in het beheergebied van Hoogheemraadschap van Delfland is nog steeds niet schoon genoeg en de verbetering ervan stagneert.

Dat blijkt uit de pas verschenen Waterkwaliteitsrapportage 2015, volgens Delfland. Vooral in glastuinbouwgebieden is de kwaliteit onder de maat, hoewel er lokaal door samenwerking tussen tuinders en Delfland wel verbetering is.
Er is de afgelopen jaren hard gewerkt, onder meer door aansluiting van glastuinbouwgebieden op de riolering, maar de verbetering zet nog niet door, merkt het waterschap
Overschrijdingen
Dat het water nog niet schoon genoeg is, wordt veroorzaakt door stikstof, fosfaat en bestrijdingsmiddelen in het water. Wel zijn er uitzonderingen: op lokaal niveau is wel enige waterkwaliteitsverbetering zichtbaar.
De hoogste overschrijdingen van de waterkwaliteitsnormen zijn gemeten in glastuinbouwpolders. Bijna alle glastuinbouwbedrijven zijn aangesloten op de riolering, maar de gemiddelde concentratie van de verontreinigingen in de sloot is niet gedaald.
Imidacloprid
Het aantal aangetroffen bestrijdingsmiddelen is zelfs toegenomen. Imidacloprid kwam minder vaak voor in het water, maar was op veel locaties nog altijd normoverschrijdend.
Vaker werden andere neonicotinoïden aangetroffen, stoffen die regelmatig in verband worden gebracht met bijensterfte.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (LH) #690551
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 313 S4 Profi
2018, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %