Europeanen eten meer zoete aardappelen
Steeds meer Europeanen kopen zoete aardappelen uit Amerika. Dat blijkt uit onderzoek door ASPMI. Vorig jaar ging het om 181.000 ton, 33 procent meer dan in 2014.

Het marketinginstituut ASPMI is opgericht om de Amerikaanse zoete aardappelen internationaal te promoten. Onlangs heeft ASPMI in Europa een enquête uitgevoerd.
Het aantal ondervraagden dat meerdere malen per week zoete aardappelen koopt, bleek in een jaar met 183 procent te zijn toegenomen. Tegelijk steeg het aantal ondervraagden dat aangaf Amerikaanse zoete aardappelen te kopen met 150 procent.
Promotie
De Europese markt voor de zoete aardappel is in de afgelopen vijf jaar ongeveer verdubbeld en in tien jaar tijd met 300 procent gegroeid. Dat is mede een gevolg van de promotieactiviteiten.
Amerika is met marktleider met ongeveer de helft van de wereldproductie aan zoete aardappel. Op enige afstand volgen Israël met zo'n 18 procent en China met 13 procent.
Noordwest-Europa
Phaff Export Marketing in Dronten is door ASPMI in Nederland gekozen om de exportmarketing voor Noordwest-Europa te coördineren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6155R (SB) #59803
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (BV) #691833
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MG) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (ZND) #75861
Gebruikt, € 14.959
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL