VS geeft fiat aan gg-aardappel Innate
De Amerikaanse voedselautoriteit FDA heeft een genetisch gemodificeerde (gg) aardappel veilig verklaard voor mens en milieu. Het gaat om een aardappel die resistent is gemaakt tegen phytophthora en minder acrylamide produceert, meldt het Vlaams Infocentrum Land- en Tuinbouw (VILT).
De gg-aardappel, die de naam Innate draagt, is eigendom van het Amerikaanse bedrijf Simplot. De nieuwe eigenschappen zijn via cisgenese ingebouwd. Dat betekent dat er genen uit andere aardappelrassen of wilde aardappelen zijn ingebracht in het DNA van de aardappel.
Voordelen
Voor de consument heeft de aardappel als voordeel dat er bij het verhitten minder acrylamide vrijkomt. Dit is een kankerverwekkende stof.
De producent doet met deze aardappel zijn voordeel doordat er minder kans op stootblauw is en er 25 tot 45 procent minder gewasbeschermingsmiddelen hoeven te worden gebruikt.
2017
Simplot verwacht dat de gg-aardappel in 2017 op de markt zal komen. Het is echter nog niet duidelijk of het een succes zal worden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers Forest XL 9-310-2 R62
2025, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 6.450
-

John Deere 6M 125 trekker (BEN) #782583
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag22° / 11°20 %
-
Donderdag15° / 9°85 %
-
Vrijdag15° / 8°80 %














