Overleg EFSA en IARC over glyfosaat
De Europese autoriteit voor voedselveiligheid EFSA nodigt het internationaal instituut voor kankeronderzoek (IARC) uit voor overleg over glyfosaat.
Het IARC kwam in maart 2015 op basis van een eigen inventarisatie tot de conclusie dat er beperkt bewijs is dat glyfosaat kankerverwekkend is voor mensen. Deze conclusie is later weerlegt door EFSA.
De autoriteit meldt dat het onwaarschijnlijk is dat glyfosaat kanker veroorzaakt bij mensen en baseert zich daarbij op studies van BfR, het Duitse instituut voor risico-onderzoek.
Open brief
Met de uitnodiging aan het IARC reageert EFSA op een open brief die 96 wetenschappers stuurden naar de Eurocommissaris Vytenis Andriukaitis van Volksgezondheid.
De wetenschappers waarschuwen de Europese Commissie voor de gevolgen van glyfosaat voor de volksgezondheid. Zij noemen het tegenonderzoek van EFSA weinig transparant, ongeloofwaardig en missen bovendien bewijs voor het standpunt van de autoriteit.
Op korte termijn
Het IARC heeft ingestemd met de uitnodiging van EFSA. Naar verwachting gaat het overleg over glyfosaat op korte termijn plaatsvinden.
De Europese Unie neemt in de loop van dit jaar een beslissing over de toelating van glyfosaat en van alle glyfosaathoudende producten.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BIE) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Hibiscus 765 SD
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (MOL) #692319
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %