De Waal onderzoekt problemen seizoenswerk
Lodewijk de Waal probeert een oplossing te vinden voor de problemen waar seizoenswerkers en werkgevers tegenaan lopen door de nieuwe Wet werk en zekerheid (WWZ).
Die wet is bedoeld om tijdelijke werknemers sneller aan een vaste baan helpen.
Door de nieuwe wet zeggen ondernemers zoals campinghouders en tuinbouwbedrijven die afhankelijk zijn van seizoenswerkers, in de problemen te komen. Zij stellen door de wet mensen in dienst te moeten nemen, terwijl er een deel van het jaar geen werk is.
Cao-onderhandelingen
Onderhandelingen over een cao zijn in sommige sectoren door de problemen vastgelopen. De Waal gaat in deze vastgelopen cao-onderhandelingen bemiddelen.
De Waal moet als verkenner de problemen inventariseren en helpen zoeken naar eventuele oplossingen. De oud-topman van de FNV zal zich hiermee tot 1 mei bezighouden, schrijft minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken) maandag aan de Tweede Kamer.
Verkenner
Partijen in de Kamer hadden aangedrongen op een verkenner.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (ETT) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn Vari Master 123 ploeg (WOL) #784332
Gebruikt, P.O.A.
-

Kubota M4072 4 WD trekker
2018, € 35.750
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Maandag13° / 8°65 %
-
Dinsdag12° / 6°5 %
-
Woensdag10° / 4°5 %












