'Geef precisielandbouw meer ruimte'
De Tweede Kamer vindt dat de ontwikkelingen in de precisielandbouw teveel gehinderd worden door bestaande wet- en regelgeving. Dat moet anders.

Vandaag nam de Kamer een motie aan van Helma Lodders die de regering vraagt meer aandacht te besteden aan dit probleem.
Meerwaarde
Lodders wijst erop dat de precisielandbouw in opkomst is en meerwaarde heeft voor de agrarische sector, voor de natuur en voor het milieu. Wet- en regelgeving kan de inzet van nieuwe technieken echter flink in de weg kan zitten;
De motie vraagt staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) onderzoek uit te voeren naar de knelpunten. Vervolgens zou hij een plan van aanpak moeten presenteren.
Evaluatie GLB
Een motie van Lodders die vraagt om zowel de Kamer als de agrarische sector tijdig te betrekken het bepalen van een Nederlands standpunt voor de tussentijdse evaluatie van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid in 2017, is ook aangenomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692289
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WCH) #692550
Gebruikt, P.O.A.
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R200iX (LH) #60841
Gebruikt, € 6.920
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag22° / 9°5 %
-
Woensdag18° / 10°10 %
-
Donderdag14° / 9°30 %