Plus op broedei door export (video)
Voor een gezonde vleeskuikenhouderij is export noodzakelijk. Wanneer er om welke reden dan ook 10 procent minder wordt geëxporteerd, ontwricht dat de hele vleeskuikensector, zegt Jacques de Lange van Plumex uit Goor.

Nederland produceert zo'n 1,1 miljard broedeieren per jaar. Zestig procent daarvan gaat naar het buitenland.
Stagneert de export van broedeieren, dan werkt dat door in de hele vleeskuikenketen, stelt De Lange Hij sprak in Barneveld voor LTO/NOP-kring vermeerderaars en opfokkers.
Plus op broedei
'De broedeiersector is de stofzuiger. Door de export van broedeieren heeft de vermeerderaar een plus op de eieren', geeft De Lange aan.
Vergeleken met landen als Polen, Spanje, Tsjechië en Hongarije ontvangt een Nederlandse vermeerderaar 2 tot 4 cent meer per broedei.
Vermeerderaars
Als verklaring noemt De Lange de kwaliteit van het Nederlandse broedei. Nederlandse vermeerderaars besteden veel zorg aan hun dieren en hun opleidingsniveau is goed.
In combinatie met de goede diergezondheid resulteert dat in een kwaliteitsei, meldt De Lange.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %