Gumboro blijft pluimveehouderij plagen
Er komen in de Nederlandse pluimveehouderij nog steeds uitbraken van de ziekte van Gumboro bij.

Dat blijkt uit de Veterinaire Monitoring Pluimvee (VMP), het samenwerkingsverband tussen pluimveedierenartsen en de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD).
Meldingen
In de eerste twee kwartalen van 2015 waren er respectievelijk 7 en 15 meldingen. In juli en augustus kwamen daar nog eens 14 meldingen bij.
De ziekte lijkt zich uit te breiden naar gebieden aansluitend op gebieden waar al eerder uitbraken zijn gemeld.
Veldvirus
In de monsters die zijn opgestuurd naar de GD is steeds veldvirus DV86 van de ziekte van Gumboro gevonden. De in Nederland geregistreerde vaccins bieden voldoende bescherming tegen deze stam.
De GD is half maart 2015 gestart met een Gumboropilot waarbij dierenartsen die meldingen doen kosteloos materiaal kunnen insturen voor een PCR-analyse en sequencing.
Op deze manier beter gemonitord worden of er mogelijk andere dan DV86-stammen in Nederland opduiken.
Inzendingen
Tot en met het tweede kwartaal zijn er binnen deze pilot 12 inzendingen binnengekomen, waarvan 9 in het tweede kwartaal. Van de 12 inzendingen waren 11 inzendingen positief op de DV86-stam, bij 1 inzending werd een vaccinstam aangetoond.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
McCormick Farmall F267
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T7.190 PowerCommand
2019, P.O.A.
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
Weer
-
Dinsdag22° / 6°10 %
-
Woensdag24° / 9°10 %
-
Donderdag25° / 10°20 %