Vaker leptospirose bij mensen
Uit gegevens van het RIVM blijkt dat de afgelopen jaren steeds meer gevallen van leptospirose worden waargenomen in Nederland.
Hoewel er nog geen definitieve oorzaak is aangewezen, zijn er wel een aantal zeer waarschijnlijke oorzaken.
Dat schrijft Nannet Fabri, assistent researcher aan de Massey University, deze maand in vakblad Veehouder en Veearts.
Ratten
De toename van het aantal ratten in Nederland speelt een grote rol.
Maar door de uitbreiding van de melkveehouderij in het laatste jaar zijn er veel runderen geïmporteerd van geïnfecteerde bedrijven en gebieden in Europa, zoals Tsjechië, Slowakije, Slovenië en Roemenië.
Urine
De aankoop van geïnfecteerde dieren is een groot risico voor een bedrijf.
Deze dieren scheiden de bacterie met de urine uit en kunnen hierdoor de gevoelige koeien in het koppel infecteren, en zelfs de verzorger of melker.
De GD waarschuwt al jaren voor de risico’s van het importeren van dieren met een onbekende status.
Ernstige koorts
Wereldwijd zijn er per jaar 500.000 ernstige humane gevallen van leptospirose, waarvan er 5 tot 20 procent tot de dood leiden.
De symptomen variëren van alleen koorts tot een ernstig syndroom inclusief lever- en nierfalen. De belangrijkste risicofactor voor de mens is besmet oppervlaktewater.
Afgelopen zomer zijn meerdere zwemplassen, onder andere die in Slijk-Ewijk en Valburg, gesloten vanwege een verhoogd risico op leptospirose.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE Z740R ZEROTURN 54" (LIE) #778426
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5075E trekker 12/12 (HIL) #780325
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Weer
-
Donderdag21° / 11°15 %
-
Vrijdag25° / 11°0 %
-
Zaterdag26° / 14°10 %











